Murat Canbaz
Murat CanbazDijital Dönüşüm Danışmanı

Marka ve kurum kimliğinden başlayıp strateji ve dijital dönüşüme evrilen bir uzmanlık

Asıl alanı Grafik Tasarım olan Murat Canbaz okul yıllarında yayıncılık ile başlayan kariyerini, gazetecilik, görsel yönetmenlik, video-art tasarımcı ve köşe yazarlığı gibi bir medya şirketinin hemen tüm dallarında görev yaparak sürdürdü. 1996 yılında İstanbul’a gelerek reklam ajanslarında profesyonel olarak sanat yönetmenliğ ve kreatif yönetmenlik yaptı. 1998 de merkezi Paris’te bulunan Uluslararası bir reklam ajansının İstanbul ofisinde Kreatif Direktör olarak görev aldı. Aynı yıl Mazda için hazırladığı outdoor çalışmalar başta Paris olmak üzere birçok Avrupa şehrinde billboardlardaydı. Yine aynı yıl Peugeot 206 Türkiye lansmanını tek başına tasarladı.

1999 yılında Altuğ İnci ve Elif Dağdeviren ile tanışması ile üzerinde çalıştığı interaktif uygulamalar hayat buldu. Türkiye’nin ilk arama motoru www.netbul.com’u o dönemde tasarladı. Ardından 2001 yılına kadar spor, çocuk, kadın, moda ve gezi alanlarında Türkiye’nin ilk tematik portallarını tasarlayarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

2002 yılında hayallerini daha da kolay gerçekleştirebilmek amacıyla ortaklık girişimi ile D4D yi kurdu. Burada 400 ün üzerinde kurumsal projeye imza attı, startup girişim projeleri gerçekleştirdi. Bunlardan 2003 yılında hayata geçirdikleri Gazogen sektörde Facebook ve Twitter yokken Türkiye’de 1 milyon kullanıcı sayısı ile ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Sektördeki yaklaşık 15 yıllık deneyimini özgür girişimlere dönüştürürken, girişimci potansiyelini kurumsal danışmanlık alanında markalarla paylaşmayı hedefleyen girişimci tasarımcı Murat Canbaz, bu hedefine D4D markası altında ulaşmayı amaçlayarak başta trend teknolojiler olmak üzere, E-ticaret, SEO, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar üzerine yoğunlaşarak bu alandaki gerekli yatırımlarını gerçekleştirdi.

2011 yılında EURODMC yi kurarak tüm deneyimlerini bu şirkete yönlendirdi. Amerika’nın en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden WebiMax ile çok özel bir anlaşma yaparak Türkiye’ye getirdi.

Dünyanın en büyük “Canlı Atatürk Portresi” projesinin yaratıcı beyin takımını yöneten Murat Canbaz, projeyi

  • 10 Kasım 2012 tarihinde İzmir’de 2.400 kişi ile,
  • 29 Ekim 2013 tarihinde Bursa’da 5.990 kişi ile,
  • 26 Ağustos 2014 tarihinde Ankara Anıtkabir’de 6.000 kişi katılımı ile organize ederek hayaller üstü bir başarıya imza attı.

2014 yılının son çeyreğinde son girişimi 206 bin kelime ile en geniş içeriğe sahip Osmanlıca-Türkçe sözlük Luggat.com‘u yayına aldı. Luggat 2 yıl gibi kısa bir sürede alanında zirveye yerleşerek aylık 600 binin üzerinde sayfa görüntülenmeye ulaştı. Türkiye’de “User Generated Content Marketing” modeli üzerine büyümeyi hedefleyen Luggat, yatırımcı görüşmelerine devam ediyor.

Murat Canbaz 2011 yılından beri “Altın Örümcek Web Ödülleri” organizasyonunda aktif “Jüri Üyesi” dir.

Murat Canbaz halen EURODMC‘de Dijital Dönüşüm Danışmanı olarak görevini sürdürmekte, aynı zamanda birikimlerini çeşitli üniversitelerde marka, sosyal medya ve e-ticaret trendleri üzerine dersler vererek paylaşmaya devam ediyor.

2022 Eylül ayında hayata geçirdiği projelerle blockchain alanında İlham veren 40 Lider arasında gösterilen Murat Canbaz, WEB3.0 teknolojileri, NFT Ekosistemi ve Metaverse alanlarında projeler geliştirmekte ve danışmanlık vermektedir.

Metaverse Union Denetim Kurulu Üyesidir.

EURODMC kimdir, ne yapar?

E

EURODMC, müşterilerine interaktif çözümler sunan, marka ve kurum kimliğini internet ortamında başarı ile hayata geçiren, yeni medya alanında fark yaratmayı hedefleyerek çalışmalarını sürdüren yenilikçi bir “dijital varlıklar yönetim ajansıdır”. Başarısını; stratejik düşünme gücünden, müşteri ihtiyaçlarına odaklanabilmesinden, teknolojiyi doğru ve yerinde kullanabilme becerisinden, geliştirdiği teknolojik yeniliklerden ve müşterinin kendisine olan güveninden alır. EURODMC, Gerçekleştirdiği her projede “kullanıcı deneyimi” unsurunu ön planda tutar.

Müşteri taleplerini genişletir ve projenin her aşamasında hem müşteriye hem de kullanıcıya fayda getirecek yenilikleri kurgular ve uygular.

Başarıya ulaşmak için ortaya çıkan işin estetiği kadar ekonomisi ve ergonomisini de birlikte gözetir. Verimli bir çalışma gerçekleştirmek, başarıya koşmak, hedeflere ulaşmak EURODMC için her zaman para kazanma dürtüsünün önünde yer alır. Bu yüzden her proje özel, her çalışma bir heykeltıraş yontusu gibi biçim alır. Butik hizmet anlayışı ile sektöre göre değil, müşteriye göre hizmet üreten EURODMC’nin bu sayede her projesi bir diğerinden önemli çizgilerle ayrılır.

SEKTÖRE ADIMIMIZI ATTIĞIMIZ GÜNDEN BERİ

hayata geçirdiğimiz ulusal ve uluslararası projelerimizle

0
FİRMA İLE ÇALIŞTIK
0
PROJE ÜRETTİK
0
ÖDÜL ALDIK

ŞİRKETİNİZE DEĞER VE KAZANÇ KATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Profesyonel çözüm ve destek önerilerimiz dinlemek için bizimle iletişime geçin

İLETİŞİM