press2

Murat Canbaz, Euro-DMC Ajans Başkanı
Murat CanbazAjans Başkanı
Asıl alanı Grafik Tasarım olan Canbaz okul yıllarında yayıncılık ile başlayan kariyerini, gazetecilik, görsel yönetmenlik, video-art tasarımcı ve köşe yazarlığı gibi bir medya şirketinin hemen tüm dallarında görev yaparak sürdürdü. 1996 yılında İstanbul’a gelerek reklam ajanslarında profesyonel olarak sanat yönetmenliğ ve kreatif yönetmenlik yaptı. 1998 de merkezi Paris’te bulunan Uluslararası bir reklam ajansının İstanbul ofisinde Kreatif Direktör olarak görev aldı. Aynı yıl Mazda için hazırladığı outdoor çalışmalar başta Paris olmak üzere birçok Avrupa şehrinde billboardlardaydı. Yine aynı yıl Peugeot 206 Türkiye lansmanını tek başına tasarladı.

1999 yılında Altuğ İnci ve Elif Dağdeviren ile tanışması ile üzerinde çalıştığı interaktif uygulamalar hayat buldu. Türkiye’nin ilk arama motoru www.netbul.com’u o dönemde tasarladı. Ardından 2001 yılına kadar spor, çocuk, kadın, moda ve gezi alanlarında Türkiye’nin ilk tematik portallarını tasarlayarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

2002 yılında hayallerini daha da kolay gerçekleştirebilmek amacıyla ortaklık girişimi ile D4D yi kurdu. Burada 400 ün üzerinde kurumsal projeye imza attı, startup girişim projeleri gerçekleştirdi. Bunlardan 2003 yılında hayata geçirdikleri Gazogen sektörde Facebook ve Twitter yokken Türkiye’de 1 milyon kullanıcı sayısı ile ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Sektördeki yaklaşık 15 yıllık deneyimini özgür girişimlere dönüştürürken, girişimci potansiyelini kurumsal danışmanlık alanında markalarla paylaşmayı hedefleyen girişimci tasarımcı Murat Canbaz, bu hedefine D4D markası altında ulaşmayı amaçlayarak başta trend teknolojiler olmak üzere, E-ticaret, SEO, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar üzerine yoğunlaşarak bu alandaki gerekli yatırımlarını gerçekleştirdi.

2011 Euro-DMC yi kurarak tüm deneyimlerini bu şirkete yönlendirdi. Amerika’nın en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden WebiMax ile çok özel bir anlaşma yaparak Türkiye’ye getirdi.

Dünyanın en büyük “Canlı Atatürk Portresi” projesinin yaratıcı beyin takımını yöneten Murat Canbaz, projeyi
10 Kasım 2012 tarihinde İzmir’de 2.400 kişi ile,
29 Ekim 2013 tarihinde Bursa’da 5.990 kişi ile,
26 Ağustos 2014 tarihinde Ankara Anıtkabir’de 6.000 kişi katılımı ile organize ederek hayaller üstü bir başarıya imza attı.

2014 yılının son çeyreğinde son girişimi 206 bin kelime ile en geniş içeriğe sahip Osmanlıca-Türkçe sözlük Luggat.com’u yayına aldı. Luggat 2 yıl gibi kısa bir sürede alanında zirveye yerleşerek aylık 600 binin üzerinde sayfa görüntülenmeye ulaştı. Türkiye’de “User Generated Content Marketing” modeli üzerine büyümeyi hedefleyen Luggat, yatırımcı görüşmelerine devam ediyor.

Murat Canbaz 2011 yılından beri “Altın Örümcek Web Ödülleri” organizasyonunda aktif “Jüri Üyesi” dir.

Murat Canbaz halen Euro-DMC’de Ajans Başkanı olarak görevini sürdürmekte, aynı zamanda birikimlerini çeşitli üniversitelerde marka, sosyal medya ve e-ticaret trendleri üzerine dersler vererek paylaşmaya devam ediyor.

Murat Canbaz adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyin Murat Canbaz adlı kullanıcının profilini görüntüleyin

Derin Design is working with Murat Canbaz since 1999.
Murat Canbaz, the creative director of D4D and Euro-DMC, has always provided the best and suitable web design / solutions for our brand.
Derin Sarıyer, Derin Design
Euro-DMC ile birlikte birçok projede birlikte çalıştık. Her projemiz de başarıyla tamamlandı. Hem Murat, hem de ekibi bize birlikte çalıştığımız projelerin fikir aşamasından teslimine kadar her konuda çok büyük destek oldular. umarım yeniden birlikte çalışma fırsatımız olur.
Tunay Ece, Oyun Evi
Murat was a creative manager and was preparing great pages on our newspaper. He is good at art work, drawing and painting. Now he provides web based solutions for big companies.
Murat Günay, Olay Medya