İtibar Yönetimi

Saygınlık yönetimi (diğer adıyla itibar yönetimi), internet üzerinde sizin ya da markanız hakkında yazılanların çeşitli yöntemlerle kontrol altına alınmasıdır. İnternetin getirdiği olanaklar size markanız veya işinizle ilgili her türlü tanıtıcı/övücü içeriği yayınlama hakkı verir. Madalyonun diğer yüzünde ise, adınız, markanız ya da şirketiniz hakkında olumsuz eleştiriler, yorumlar, şikayetler, hatta karalama kampanyaları vardır. İnternet her iki tarafa da fikrini dile getirmek için eşit fırsatlar verir  ancak Euro/DMC müşterilerinin internette saygınlığını olumsuz etkileyecek durumları yönetebilme şansı da vardır.

İnternette saygınlık yönetimi profesyon Clean Sheet metodolojisi ile dört aşamalı bir  süreç uygularız.

Öncelikle şirketinizin ya da markanızın internetteki saygınlığını analiz eder, saygınlık yönetimi kampanyanızı planlarız. Süreç içerisinde geliştirici yöntemler kullanır, olumsuz yorumları olumluya çevirir ve sonuçları değerlendirerek ileri yönelik tedbirler alırız. Tüm bu işlemler, sosyal medyada çeşitli kampanyaların hayata geçirilmesinden forumlara yorum yazılmasına, basın bülteni yayınlamaktan içerik üretimine ve olumlu yorumlar içeren linklerin aramada daha üst sıralarda görünmesini sağlayacak SEO yöntemlerine kadar pek çok farklı uzmanın aynı müşteri için çalışmasını gerektirir.

Uluslararası networke sahip olan Clean Sheet, online itibar yönetimi, telif hakları ve dijital miras konularında hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine çözüm sağlamaktadır.

 

İstanbul, San Francisco ve Toronto ofislerinde bilişim hukuku ve telif hakları konularında profesyonel hukukçularla ve uzman teknik ekibiyle beraber lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Hizmetlerinin temelini her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkeleri üzerine kuran Clean Sheet, Türkiye’deki faaliyetlerine 2012 sonunda başlamıştır. Ürün skalasının genişliği ile markalara ve kişilere online itibar yönetimi konusunda eksiksiz hizmet vermektedir.

Clean Sheet‘ in son dört yılda müşterilerine verdiği saygınlık yönetimi hizmetlerinde müşteri memnuniyet oranı %100’dür.  Aynı sonuçları Türkiye’de elde etmek için ne yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. Saygınlık yönetimi hizmetlerimizden yararlanmak için kapı kapı dolaşmayın, bizi arayın.