webimax-logo-2

Sektörde kısaca SEO olarak adlandırdığımız arama motoru optimizasyonu, bir web sitesi ya da web sayfasının internette görünürlüğünü arttırmak için yapılması gereken en önemli çalışmalardan biridir. Arama motorlarının, özellikle de Google’ın çalışma kurallarına uygun biçimde yaptığımız SEO çalışmaları sayesinde müşterilerimizin hedefleri doğrultusunda arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmalarını sağlıyoruz. SEO uzmanlarımızın web sayfalarında yaptığı düzeltmeler ve iyileştirmelerin yanı sıra, content marketing (içerikle pazarlama) ve link oluşturma gibi hizmetlerimiz sayesinde arama motorlarının bir siteyi daha daha muteber kabul etmelerini ve site trafiğinin artmasını sağlıyoruz.

Euro/DMC  olarak, Amerika’nın önde gelen SEO ve internet pazarlama şirketlerinden WebiMax ile işbirliği yapıyoruz. Kendi uzmanlarımızın yanı sıra, WebiMax’in tam zamanlı çalışan 150 SEO uzmanı ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede olduğumuzu gururla söyleyebiliriz. WebiMax’in gerek web siteleri üzerinde gerek site dışında gerçekleştirdiği SEO yöntemleri başarısını kanıtlamış; Amerika, Avustralya, Kanada, İngiltere ve İspanya’daki ofisleri aracılığıyla global müşterilerine hizmet veren bir kuruluş olmasını sağlamıştır.

SEO Sürecimiz

Arama sonuçlarında üst sıralarda görünmek, web sitenizde olduğu kadar sosyal medyada ve diğer mecralarda aktif olmanızı gerektirir. SEO sürecimizi arama motorlarının çalışma ilkelerine uygun hale getirmek için sürekli çalışıyoruz, çünkü teknoloji geliştikçe, arama motorları da kendilerini sürekli yeniliyor. Euro/DMC  olarak SEO hizmeti verirken SEO sürecimizde şu adımları izleriz:

Sitede (sayfada) optimizasyon:

Site hızını arttırmayı ve siteyi hedeflenen anahtar kelimelerle ilişkilendirmeyi içeren teknik işlemler

Site dışında optimizasyon:

İçeriğin yayılması, dijital pazarlama ve link oluşturma (backlink) işlemleri

İçerik geliştirme:

Site içinde ve sosyal medyada nitelikli ve özgün içerik oluşturma (metinler, görseller, videolar vb.)

Lantent Semantic Indexing (LSI):

İçeriğinizin hedeflerinizle dilimize uygun ve anlamlı bir şekilde ilişkilendirilmesi

Sosyal medyada paylaşım:

Web sitenizin sosyal medya aracılığıyla trafiğini ve popülaritesini arttırma çalışmaları

Link oluşturma:

Sitenize, hedeflerinizle ilgili diğer sitelerin link vermesini sağlama çalışmaları

Lokal SEO:

Google Places aracılığıyla yerel müşterilerini arttırmak isteyen kuruluşlar için konum bazlı pazarlama çalışmaları

Google güncellemeleri:

Kendini sürekli yenileyen Google’ın yeniliklerini çalışmalarımıza yansıtmak, SEO sürecimizin bir parçasıdır.

SEO İlkeleri

Tüm arama motoru optimizasyonu şirketleri eşit yaratılmamıştır. Herhangi bir sektörün etik olmayan üyeleri gibi, bazı SEO “uzmanları (!)” da para kazanmak için iş yapar ama çok az sonuç sağlar ya da hiçbir sonuç sunmazlar. Euro/DMC, SEO etiğinin bir modeli olarak sunduğu, artırılmış güvenlikli (ahlaki) taktiklerini kullanmaktan ve deneyimli ekip üyelerinin tutkusundan gurur duyar. Müşterilerimize sonuç sağlama becerimiz olduğunu bilmekle övünürüz. En saygın SEO şirketinden bekleyeceğiniz sonuçlar.

Ahlaki SEO yaklaşımımız, daha düşük değerli ve ahlaklı hizmetlerin aksine, müşterilere gönül rahatlığı sağlar. Pek saygın olmayan hizmetlerin var olması üzücüdür ama etik değerlere ve müşterilerimize olan bağlılığımız, ana iş modelimize yerleşmiş bir duyarlılıktır.

Aşağıdakiler, arama motoru optimizasyonuna yönelik etik yaklaşımımıza değinmektedir:

WebiMax & Euro/DMC Etik Kuralları:

 • WebiMax & Euro/DMC, ticaret, siber dünya ve Internet yönetmelikleriyle ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti, İngiliz Hükümeti, Amerika Birleşik Devletleri, ve Uluslararası Hükümetler tarafından belirlenmiş tüm yasa ve yönetmeliklerine bağlı kalır.
 • Her müşteriye, altın kurala uyarak yaklaşırız; müşterilerimize kendi markamız ve iştiraklerimizmiş gibi hizmet veririz.
 • SEO çabalarımız sırasında, müşterilerin bütünlüğünü ve sıralamasını tehlikeye atabilecek ahlaki olmayan ya da “düşük güvenlikli” taktikler kesinlikle yürütülmez.
 • WebiMax & Euro/DMC, hizmet sunmak için kullanılan çeşitli arama motorları ve dizinler tarafından belirlendiği şekliyle kurallara ve yönetmeliklere uyar.
 • WebiMax & Euro/DMC, müşterilere danışmanlık ve yönlendirme sağlama konusunda iyi niyetle hareket eder. Müşterilerin refahı ve kurumsal amaçlarına olan bağlılıkları saygıyla karşılanır.
 • Müşteriler, ticari bilgileri ve SEO sonuçlarıyla ilgili olarak tam gizlilik sağlanır.
 • Müşteriler için daha yüksek sıralamalar elde etmek için, WebiMax tarafından dürüst olmayan yöntemler kesinlikle uygulanmaz. Bu tür yöntemler, bağlantı parkları, gizli bağlantı ve metinler, benzer ya da kopya içerik, yetkisiz yazılım ve giriş sayfaları kullanımını içerir.

Bu Kuralı izleyen WebiMax’ta, hiçbir müşterimizin aşağıdakilerle karşılaşmadığını gururla belirtiriz:

 • Google ya da başka arama motoru tarafından yasaklanma ya da cezalandırılma
 • Daha yüksek sayfa sıralamaları elde etmek için ahlaki olmayan uygulamalar kullanmakla suçlanma
 • Web sitelerinde yayımladıkları bilgiler nedeniyle dürüst olmayan şirket ya da kuruluş olarak düşünülme

SEO Uyumlu Metin Yazımı

Euro/DMC olarak arama sonuçlarında üst sıralarda görünmenin nitelikli içerik sayesinde mümkün olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle arama motoru optimizasyonu çalışmalarının bir parçası olarak, ihtiyaç duyan müşterilerimize deneyimli kadromuzla SEO uyumlu metin yazımı hizmeti veriyoruz.

Metin yazarlarımız, temel arama motoru ilkelerini bilen, alanında uzman, gazetecilik veya dil/edebiyat geçmişi olan profesyonellerdir. Tüm metinler projeye özel olarak hazırlandığından %100 özgün içerik garantisi veriyoruz. Yazarlarımız ayrıca temel arama motoru ilkelerine uygun olarak anahtar kelimelerin içerik üzerinde dağılımı,  ara başlıklar, tag’ler (etiketler) ve diğer ayrıntıları da gözeterek çalışırlar. SEO uyumlu metin yazımı hizmetini dileyen müşterilerimize metin dosyaları (.doc, .rtf, .txt vb.) ile, dileyen müşterilerimize ise CMS (Content Management System – İçerik Yönetim Sistemi) aracılığıyla veriyoruz.

SEO uyumlu metin yazımında temel kurallar

SEO uyumlu metin yazımı profesyonellik gerektiren bir iştir. SEO (arama motoru optimizasyonu) konusunda bilgi sahibi olmanın yanı sıra, yazarlık, anlatım ve ifade konusunda da yetkinlik gerektirir. Hatta çoğu zaman nitelikli içerik üretebilmek için bir konu veya sektör hakkında önceden araştırma yapmak da gerekir. İster içeriğinizi kendiniz üretin, ister SEO uyumlu metin yazımı hizmeti alın, arama sonuçalrında başarı sağlayacak içeriklerle ilgili olarak bilmeniz gereken temel kurallar şunlardır:

Doğru başlık
Her yazının bir başlığı olmalıdır ve bu başlıkta anahtar kelimelerinizden bir veya iki tanesi yer almalıdır.

Doğru ara başlık (H1 tag)
İçeriğiniz, ara başlıklarla kolay okunabilir hale getirilmiş olmalıdır. Teknik dilde H1 tag adı verilen bu ara başlıklar yine bir veya iki anahtar kelime içermelidir.

Anahtar kelimelerin doğru yerleşimi
Hedeflenen anahtar kelimeler, içeriğinizde doğru yerde olmalıdır ki arama motorları başlık ile içeriğin ilişkisini kolayca kurabilsin.

Dengeli dağılım
Arama motorları bir metnin anahtar kelimelerler ilgili olup olmadığını o metnin içinde hedef kelimelerin ne sıklıkta geçtiğine bakarak anlar. Bütün metnin içinde anahtar kelimelerin %2 ile %5 arasında bulunması, metin uzunluklarının kod uzunluğuna oranının %15-25 arasında bulunması SEO uyumlu metin yazımının temel kuralları arasında yer alır.

SEO Danışmanlığı

Arama motoru optimizasyonu, her türlü çevrimiçi varlık için gerekli ve avantajlı olmasına karşın, sektörün geniş kapsamı, uzman olmayanlar için akıl karıştırıcı olabilir. Bu yüzden bize ihtiyacınız var! SEO danışmanlık hizmetlerimiz, müşterilerimizin, en iyi uygulamaların daha iyi anlaşılmasıyla ilgili olarak ek yardım gerektiren iç ekiplerine yönelir. Bunun yanı sıra, hizmetlerimizi, belirli bir çalışma için hangi yaklaşımın en iyisi olduğu konusunda aydınlatıcı ayrıntılı bir site analizi isteyen kişilere sağlarız.

Arama motoru optimizasyonu müşterilerimize, danışmanlık hizmetlerimizi zaman aralıkları veya vekalet temelinde sağlama seçenekleri sunarız. Danışmanlık ekibimiz, tüm sektörler ve boyutlardaki müşterilere yardımcı olmada zengin deneyime sahiptir. Müşterilerimize aşağıdaki biçimlerde yardımcı olduk:

 • Gelişmiş Yardım: Fortune 500 şirketlerinin bir kısmı, kendi iç ekiplerinin iyileştirilmesi konusunda danışmak üzere bize başvurur. Daha ileri ayrıntılar ve ipuçları sağlayarak, müşterilerimizin, iç ekiplerinin var olan başarılarının üstüne çıkmasını destekleriz. Bu yaklaşım ve hizmet, şirket için SEO görevlerini gerçekleştirmeye yönelik kaynaklara sahip olmasına karşın, çabaları bir sonraki düzeye çıkarma konusunda gelişmiş anlayış eksikliği olan işletmelerde işe yaramaktadır.
 • Yeni Şirketler: İşe yeni başlayanlara yardım etmeyi çok severiz. Kılavuzluk ve danışmanlık, her türlü çevrimiçi varlık için yararlıdır ama özellikle başlangıç döneminde önemlidir. Yeni başlayan müşterilerle çalışarak, işe başarıyla başlamalarını sağlayan ayrıntılı rekabetçi analizlerin yanı sıra “eylem planları” üretiriz. Bu tür arama motoru optimizasyonu hizmetleri, yeni bir şirketin bütçesini hızla aşabilen başlangıç maliyetlerini frenlemeye yardımcı olduğundan, yeni başlangıçlar için yararlıdır.
 • Site Yeniden Tasarımları: Başarılı siteler, bazen tasarımlarını yenilemeye karar verir. Ne yazık ki, yeniden tasarlama doğru biçimde yapılmazsa, var olan olumlu sıralamalar yok olup gidebilir. Çok deneyimi olmayanları yardım için bize başvurmaları yönünde teşvik ederiz. Danışmanlık sağlar ve yeniden tasarımı denetleriz; bu, maliyetleri düşük düzeyde tutarken, var olan sıralamaların etkilenmemesini sağlar.

İç danışmanlık ekibimiz sitenizi gözden geçirebilir ve işyerinizi ziyaret ederek veya İngiltere ofisimizde ayrıntılı analiz sağlayabilir. Bunun yanı sıra, pek çok müşteri, SEO danışmanlık ekibimizdenprofesyonel görüş alırken, maliyetleri azaltmak için Internet üzerinde yapılan seminerleri kullanır.

Webimax & Euro/DMC, aşağıdaki alanlarda arama motoru optimizasyonu danışmanlığı sunmaktadır:

 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Ücretli Arama
 • Sosyal Medya
 • Saygınlık Yönetimi
 • Uygun Site Geliştirme
 • Dönüştürme Analizi ve İyileştirme
 • Marka Geliştirme
 • Stratejik Konsept Lansmanları
 • Genel Kapsamlı Çevrimiçi Girişimler

İTİBAR YÖNETİMİ VE SEO ANALİZ FORMU

Şirketiniz/Kurumunuz ile ilgili ücretsiz SEO Analiz Raporunuzu hazırlıyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, uzman ekibimiz ile en kısa zamanda raporunuzu hazırlayarak sizi ziyaret edelim.

Web Siteniz

(gerekli)

Adınız

(gerekli)

Firma / Kuruluş adı

(gerekli)

İş modeliniz

E-Ticaretİçerik, haberŞirket, ürün, hizmetSosyal SorumlulukDevlet Kurumu

Anahtar Kelimeleriniz

(gerekli)

Rakipleriniz

(en az 1 rakip giriniz)(gerekli)


İşiniz ile ilgili detaylı bilgi

(gerekli)

Sizin için başarılı bir site ziyaretinin tanımı nedir?

Lead fromuTelefon GörüşmesiSatışFikrim yok

Dijital Pazarlama ile ilgili tecrübeniz nedir?

SEO çalışması yaptımGoogle Adwords yaptımSosyal Medya reklamları kullandımBazı web sitelerine reklam verdimHiçbiri

Online pazarlama kampanyalarınızı hangi kriterlele ölçümlüyorsunuz ?

Trafik artışıDönüşüm artışıSatış artışıÖlçmüyorum

Epostanız

(gerekli)

Mesajınız